page_banner

производи

Стоматолошки дигитален наставен видео систем

Професионален дизајн за стоматолошка настава или третман
Дизајнот на скриена тастатура, лесен за повлекување, не го окупира клиничкиот простор.
Видео и аудио Пренос во реално време.
Екранот со двоен монитор им дава на лекарите и медицинските сестри различни платформи за работа и различни агли, што може да се грижи за процесот на клиничка настава.
Медицински професионален систем за собирање видео, видео излез 1080P HD, 30 оптички зум, обезбедува микро-видео слики за клиничка настава.


Детали

Ознаки на производот

Стоматолошки дигитален систем на настава

Професионален дизајн за стоматолошка настава или третман

Дизајнот на скриена тастатура, лесен за повлекување, не го окупира клиничкиот простор.

Видео и аудио Пренос во реално време.

Екранот со двоен монитор им дава на лекарите и медицинските сестри различни платформи за работа и различни агли, што може да се грижи за процесот на клиничка настава.

Медицински професионален систем за собирање видео, видео излез 1080P HD, 30 оптички зум, обезбедува микро-видео слики за клиничка настава. 

Прилагодување на температурата на бојата во три чекори (4000K / 4500K / 5000K) и индексот на рендерирање на бојата достигнуваат Ra 95.

Далечински управувач, оперативен панел и друг режим на управување, е погоден за употреба на клинички процес на настава.

Преку софтверот за конфигурација на системот, лесно може да се постигне снимање на видео, снимање, слика на екранот, слика на огледало, поставки на видео параметарот и управување со видео-податоци, уредување на слика, печатење и други функции, има акумулирано повеќе вреден материјал за дневна студија и работа на лекарот, а исто така може ефикасно да го избегне медицинскиот спор.

Интегрираното решение може лесно да реализира далечинска консултација и далечинско образование.

Техничка спецификација:

Сензор за слика 1 / 2,8 ”СМОС
Леќи 30Xg Оптичко зумирање
Резолуција на слика 1920 * 1080П
Оддалеченост на објектот (мин.) 600-800мм (теле крај)
Интензитет на центарот 3000-50000лукс
Температура на бојата 4000K / 4500K / 5000K
CRI (Ra 95
Влезен напон AC220V ± 10% @ 180 W

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја