page_banner

produktet

Simulator i Mësimit Dentar me cilësi të lartë për praktikën e trajnimit dentar JPS-FT-III

Sistemi i simulimit të mësimdhënies dentare JPS FT-III është hartuar dhe zhvilluar posaçërisht për mësimin dentar nga JPS Dental.

Në fund të fundit imiton operacionin aktual klinik në mënyrë që studentët e stomatologjisë dhe stafi mjekësor të mund të zhvillojnë sjellje dhe manipulime korrekte të operacionit para operacionit klinik dhe të bëjnë tranzicionin e qetë në trajtimin e vërtetë klinik.

Simulimi i mësimdhënies dentare përshtatet për universitetin dentar dhe qendrën e trajnimit dentar.


Detaje

Konfigurimi standard

Parametri teknik

Karakteristikë

Etiketat e produkteve

Dental Simulator Structure Diagram

Projektuar për simulimin e arsimit klinik

Projektuar për simulimin e edukimit klinik, ndihmojnë studentët të zhvillojnë sjelljen e duhur operacionale në studimin para-klinik, të zotërojnë aftësitë ergonomike dhe më pas të kalojnë pa probleme në trajtimin e vërtetë klinik.

Me Sistemi i simulimit të mësimdhënies dentare JPS FT-III, studentët mësojnë që nga fillimi, në kushte më reale:

• Në një mjedis para-klinik, studentët mësojnë të përdorin komponentët standardë të qendrës së trajtimit dhe nuk duhet të përshtaten me pajisjet e reja më vonë gjatë arsimimit të tyre
• Ergonomi optimale e trajtimit me dentist dhe elemente ndihmës të rregullueshëm nga lartësia
• Mbrojtja më e mirë e shëndetit të studentëve, me dezinfektimin e integruar, të vazhdueshëm dhe intensiv të linjave ujore të brendshme
• Dizajn i ri: sirtari i instrumentit të dyfishtë, bën të mundur funksionimin me katër duar.
• Drita e funksionimit: shkëlqimi rregullohet.

Me modalitetin e dhëmbëve të llojit të ndryshëm

Manikin vjen me artikulues magnetik, është i pajtueshëm me modelin e dhëmbëve të llojit të ndryshëm

Dental Simulator Structure Diagram
Dental Simulator Structure Diagram

Imitoni mjedisin e vërtetë klinik.

Motorët elektrikë drejtojnë lëvizjen e maniketit ---- imitojnë mjedisin e vërtetë klinik.

Pastrohet lehtë

Funksioni i rivendosjes automatike të sistemit të manikin - siguroni pastërtinë dhe shfrytëzimin e hapësirës Pjesa e sipërme prej mermeri artificiale pastrohet lehtë

Dental Simulator Structure Diagram
Dental Simulator Structure Diagram

Dy çelësa të pozicionit të paravendosur

Dy çelësa të pozicionit të paravendosur: S1, S2

Çelësi i rivendosjes automatike: S0

Mund të vendoset pozicioni më i lartë dhe më i ulët

Me funksion ndalimi emergjent

Hommization shishe uji thithës

Shishja me ujë thithës është projektuar që të hiqet dhe instalohet shumë lehtë, përmirëson shumë efikasitetin e studimit.

Dental Simulator Structure Diagram

Shfaqja e Projektit: 

4
2
3
Our dental Simulator projects

JPS ekspertë të simulimit dentar, partnerë të besueshëm, të sinqertë përgjithmonë


 • E mëparshme:
 • Tjetra:

 • Konfigurimi i produktit

  Artikulli

  Emri i produktit

  Shumë

  Vërejtje

  1

  Drita LED

  1 set

   

  2

  Fantazëm me trup

  1 set

   

  3

  Shiringë me 3 kahje

  1 pc

   

  4

  Tub tubi me vrima 4/2

  2 copë

   

  5

  Nxjerrësi i pështymës

  1 set

   

  6

  Kontrolli i këmbës

  1 set

   

  7

  Sistemi i ujit të pastër

  1 set

   

  8

  Sistemi i ujit të mbeturinave

  1 set

   

  9

  Monitor dhe kllapa monitoruese

  1set

  Opsionale

  Kushtet e punës

  1 Temperatura e ambientit: 5 ° C 40 ° C

  2 Lagështia relative: ≤ 80%

  3 Presioni i burimit të jashtëm të ujit: 0.2 ~ 0.4Mpa

  4 Presioni i presionit të jashtëm të burimit të ajrit: 0.6 ~ 0.8Mpa

  Tensioni: 220V + 22V; 50 + 1HZ

  6 Fuqia: 200W

  Simulator i mësimdhënies dentare

  1Dizajn unik, strukturë kompakte, kursim hapësire, lëvizje të lirë, e thjeshtë për tu vendosur. Madhësia e produktit: 1250 (L) * 1200 (W) * 1800 (H) (mm)

  2Phantom është i kontrolluar me motor elektrik: nga -5 në 90 gradë. Pozicioni më i lartë është 810 mm, dhe më i ulët është 350 mm.

  3 Funksioni i rivendosjes ONE TOUCH dhe funksioni i dy pozicioneve të paravendosura për fantazmë.

  4 Sirtari i instrumentit dhe sirtari ndihmës janë të rrotullueshëm dhe të palosshëm.

  5 Sistemi i pastrimit të ujit me shishe uji 600mL.

  6 Sistemi i ujërave të zeza me shishe uji të mbeturinave 1,100 ml dhe shishe kullimi magnetik është i përshtatshëm për heqjen e shpejtë.

  7 Tubat e dorës me shpejtësi të lartë dhe të ulët janë krijuar për copë dore me 4 vrima ose 2 vrima.

  8Tavolina e mermerit është e fortë dhe pastrohet lehtë. Madhësia e tryezës është 530 (L) * 480 (W) (mm)

  9 Katër rrota rrotulluese të funksionit vetë-kyçës në pjesën e poshtme të kutisë janë të lëmuara për të lëvizur dhe për të mbajtur të qëndrueshme.

  10Sistemi i pavarur i ujit të pastër dhe i ujërave të zeza është i lehtë për t'u përdorur. Nuk ka nevojë për instalim shtesë të tubave që zvogëlon koston.

  11 Lidhës i shpejtë i burimit të jashtëm të ajrit është i përshtatshëm për t'u përdorur.

  Monitorët dhe mikroskopët dhe stacionet e punës janë opsionale

  Imitues dentar me monitor dhe stacion pune

 • Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na e dërgoni